дома тагови речен канал

таг: речен канал

Идниот месец речниот канал во Градашорци ќе биде целосно уреден со бетон и камен (фото)

Речниот канал кој поминува низ населеното место Градашорци, општина Василево идниот месец треба целосно да биде завршен објавија на својата страна од ова локална...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...