дома тагови Рабориц

таг: Рабориц

Тешко повреден ловџија од Струмица од куршум на колега со кој ловеле во атарот на Раборци

Во текот на вчерашниот ден, 64-годишен струмичанец бил застрелан во градите од својот другар со кого заедно биле на лов. Струмичанецот со тешки повреди...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...