дома тагови Програма за рурален развој

таг: Програма за рурален развој

Државата ќе дава до 3,5 милиони денари за набавка на трактор, може да се аплицира до крајот на...

До  крајот на месец мај, земјоделските стопанства ќе може да конкурираат за добивање на средства за набавка на трактори.Вкупните  прифатливи трошоци по поединечен корисник...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...