дома тагови приоритетни проекти

таг: приоритетни проекти

Кои проекти беа изгласани за реализација во 2021 преку Центарот за развој на Југоисточниот плански регион

Подобрување на туристичката инфраструктура но и изградба на локални патни правци кои се во интерес на Југоистокот. Ова е содржината на петте проекти кои...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...