дома тагови Прдејци

таг: Прдејци

Гевгелиско Прдејци доби опремен Младински дом за организирање јавни настани (фото)

Населеното место Прдејци во општина Гевгелија доби нов и опремен Младински дом. Синоќа во присуство на голем број граѓани но и гости, градоначалникот на...

Наскоро во гевгелиско Прдејци ќе биде отворена детска градинка со капацитет од 20 деца (фото)

Наредниов период се очекува да биде ставена детската градинка во населеното место Прдејци изградена со средства од општина Гевгелија во износ од околу 100...

Во струмичко пожар во семејна куќа а во гевгелиско пожар во штала со добиток – направена огромна матријална штета

Изминативе два дена како што информираше СВР Струмица регистрирани се два пожара и тоа во струмичко Просениково каде изгорела семејна куќа со складиран тутун...

Возач на патничко возила тешко повреден откако излетал и се превртел на патот кон Прдејци гевгелиско

Синоќа околу 20.15 часот на регионален пат 1102, од населеното место Смоквица кон населеното место Прдејци - општина Гевгелија се случила сообраќајка во која...

Неделава ќе почне да се наплаќа патарина кај Смоквица, изграден спореден пат за жителите од гевгелиските населени места

Деновиве се очекува да отпочне со работа патарината кај Смоквица на автопатот Скопје - Гевгелија каде според донесениот ценовни патарината ќе чини 100 денари...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...