дома тагови Први мај

таг: Први мај

Фото – Дојран ,,врие’’ со гости за Први мај, илјадници посетители уживаат покрај езерото

Дојран уште од раните утирнски часови ,, врие ’’ од гости за Први мај.  Сите сместувачки капацитети се исполнети а се запоседнаа и зелените...

Да не се фрла и остава ѓубре по излетничките места, апелираат екологистите за денешниот празник

Сите излетничк- рекреативни места во Југоистокот денеска ќе бидат посетени од граѓани кои на отворено ќе го одбележат празникот на трудот Први мај. Вообичаено...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...