дома тагови поп музика

таг: поп музика

Гевгелискиот ,,The G Notes’’ наскоро со промоција на својот прв албум со песни на англиски и македонски

Музички тандем ,,The G Notes’’ составен од Глигор и Теодора Гошеви од Гевгелија деновиве ја промовираа македонската верзија на песната  “All I Need Is...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...