дома тагови полициски службеник

таг: полициски службеник

Полициски службеник во СВР Струмица заработи кривична оти со туѓа платежна картичка си плаќал фактури

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Г.А.(28) од Куманово, вработен како полициски службеник во СВР Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Полициски службеник од Струмица заработи кривична оти присвојувал службено оружје, информира МВР

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Д.(29) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „послужување во службата“ и „недозволено изработување,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...