дома тагови полицајци

таг: полицајци

Уапсени петмина полицајци за земање мито на ГП Богородица, кај нив биле пронајдени девизи и алкохолни пијалоци

Петмина полициски службеници се уапсени на граничниот премин Богородица во заедничка акција на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и Основното...

МВР објави конкурс, во СВР Струмица кој го покрива Југоистокот, ќе се вработат 50 нови полицајци

Оглас за вработување на 600 полицајци во повеќе сектори низ Македонија објави утрово Министерството за внатрешни работи. Конкурсот ќе трае 15 дена, а во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

„Медија Флеш“ заедно со младите ја креираше програмата за спроведување на...

Здружението за медиумска писменост „Медија Флеш“ заедно и во соработка со млади членови на ЦИА „НОВУС“ и други младински организации ја креираше програмата за...