дома тагови пожари на отворено

таг: пожари на отворено

Зачестија пожарите на отворено, во Валандово гореа лозови и овошни насади, во Струмица пластеници со пипер кај Дабиле

Деновиве зачестија пожарите на отворено, каде најчесто заради запалена сува трева страдаат и земјоделски посеви. Струмичките пожарникари на својата ФБ стрна деновиве објавуваа повеќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...