дома тагови Победа

таг: Победа

Васил Гарванлиев со песната Ѓердан победи на светскиот реномиран фестивал World Folk Vision, наградата ќе ја прими во Катар

Global Culture Initiative денес ја објави листата со победници на фестивалот World Folk Vision 2020. Во категоријата за најдобра песна, победник е нашиот овогодишен преставник на Евровизија...

Фото за КУП ТИТУЛА – Академија Пандев со фото сесија за финалето од КУПОТ против Македонија ЃП

Фудбалерите на Академија Пандев направија фото сесија за финалниот меч од КУПОТ што ќе се одржи идната среда на 22 мај на националната арена...

Академија Пандев на чекор до КУП ТИТУЛАТА – ќе игра финале со лавовите !

Фудбалерите на Академија Пандев се на чекор до освојувањет на КУП титулата. Тие ќе играат во големото финале од ова натпреварување откако и во...

Пандевци убедливи, синобелите ремизираа – почна пролетниот дел од фудбалскиот шампионат

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа десетататa првенствена победа откако денес на стадионот Младост со 3:0 ја надиграа Македонија ГП на стартот на пролетниот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...