дома тагови плоштад

таг: плоштад

Музеј на градскиот плоштад во Струмица нема да има, но ќе има реконструкција со многу зеленило

Во просториите на Домот на АРМ денеска се одржа повторена Јавна анкета за дел од Централното градско подрачје на делови од Блок 1 (УЕ1),...

Струмичка фирма ќе врши санација и замена на оштетените гранитни плочи на плоштадот „Гоце Делчев“

Струмичката фирма ,,Чамчифлик Голд’’ го доби тендерот за санација и замена на  гранитните плочи на плоштадот ,,Гоце Делчев’’. Општина Струмица деновиве го склучи договорот...

Општина Струмица објави тендер за санација и замена на гранитни плочи на плоштадот Гоце Делчев

Општина Струмица распиша јавна набавка за санација и замена на гранитните плочки на плоштадот ,,Гоце Делчев’’ во Струмица за што планира да потроши околу...

Дел од градската скривница во Струмица ќе стане уметничка галерија, пренамената чини 190 илјади евра

Деновиве почнаа работите за пренамена и адаптација на деловен простор  во центарот на Струмица во уметничка галерија. Станува збор за простор под плоштадот кој...

Општина Валандово со повеќе проекти во Удово кое добива современ и урбан лик со новиот плоштад

До крајот на месецов или почетокот на идниот треба да биде готов плоштадот со парк кој се гради во населеното место Удово во општина...

Инспекторите да си ја спечалат платата со излегување на терен и контроли на загадувачите, побараа активистите за чист воздух...

Незадоволни од работата на инспекциските органи, група струмичани вчера со собир на плоштадот Гоце Делчев во Струмица, повторно го изразија своето незадоволство од непревземањето...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...