дома тагови Плачковица

таг: Плачковица

За половина година ќе биде готова обиколницата во Радовиш која ги поврзува улиците Плачковица и Калаузиска

Во рок од шест месеци треба да биде готова обиколницата во Радовиш која ги поврзува улиците Плачковица и Калаузиска каде живеат поголем број домакинства....

Поставен монтажен објект на патот кон Плачковица за мониторинг и контрола на лицата кои фрлаат отпад над Радовиш

Општина Радовиш постави монтажен објект -контејнер на патот кон Плачковица  каде ќе престојуваат службени лица за да може да врши мониторинг и контрола кој...

Конзулов: По 4 децении за првпат се изврши целосна санација на патот од Радовиш кон Плачковица (фото)

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов информираше дека заврши обновата на патниот правец кон планината Плачковица. Овие денови завршена е и последната делница од овојпатен...

Патот од Радовиш кон Плачковица целосно асфалтиран и се отвора можност за интензивирање на туризмот

Екипи на "Македонија пат" денеска ја асфалтира последната делница од осум километри од патниот правец од Радовиш кон планината Плачковица со која целосно се...

Фатени пет радовишани со запрежни коли натоварени со бесправно сечени дрва од Плачковица

Радовишката полиција заедно со вработените од ЈП Национални шуми вчера откриле транспорт на бесправно сечени огревни дрва на две локации на планината Плачковица при...

Конзулов: Отвораме перспективи за развој на планинскиот туризам, се пробива пат до ,,Добра” на Плачковица (видео)

Почна изградбата на локалниот патен правец од планината Плачковица од хотелот Бел Камен до месноста Добра во функција на развој на планинскиот туризам. Новата...

Радовишката полиција поднесе кривични против 12 лица за пустошење на шума оти бесправно сечеле дрва на Плачковица

Радовишката полиција поднесе кривични пријави против 12 лица кои изминативе месеци вршеле нелегална сеча на огревно дрво со што на ЈП Национални шуми’’-ШСЕ ,,Плачковица’’...

Повторно се собираше ѓубрето фрлено од несовесни граѓани на Плачковица кај Радовиш, собрани над 20 кубни метри отпад

Деновиве од планината Плачковица беа собрани повеќе од 20 метри кубни отпад оставен и фрлен од несовесни граѓани посебно по првомајскиот празник. Станува збор...

Фатен радовишанец со крадени дрва од Плачковица, ќе има контроли и по дворовите за да се утврди како дрвата...

На влезот во Радовиш од кај планината Плачковица на улицата ,,Коџа баир’’ денеска е фатен дрвокрадец како пренесува околу 2 кубика буково огревно дрво...

На приватен имот на радовишанец откриени бесправно исечени огревни дрва, полицијата најави пријава

Вчера радовишката полиција во соработка со вработени од шумската полиција откри огревни дрва на приватен имот кои биле бесправно сечени, соопшти СВР Струмица. Огревните...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Казнети 82 возачи за брзо возење во Југоистокот, најмногу во Радовиш...

На 14.04.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат...