дома тагови планински туризам

таг: планински туризам

Патот од Радовиш кон Плачковица целосно асфалтиран и се отвора можност за интензивирање на туризмот

Екипи на "Македонија пат" денеска ја асфалтира последната делница од осум километри од патниот правец од Радовиш кон планината Плачковица со која целосно се...

Асфалтиран патот до месноста Добра на Плачковица каде општина Радовиш планира простор за кампови

Деновиве заврши  асфалтирањето на патниот правец од хотелот ,,Бел Камен’’ до месноста ,,Добра’’ на планината Плачковица над Радовиш, со што се отвора простор и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...