дома тагови пинг понг

таг: пинг понг

Струмичанецот Борис Секулов дел од Македонската селекција на Балканското во пинг понг во Грција

Струмичкиот пингпонгар  Борис Секулов е дел од десетчлената македонска репрезентација која деновиве учествува на Балканското пингопонгарско првенство во соседна Грција. Тој ќе настапува во...

Борис Секулов од Струмица ќе ги брани боите на Македонија на Европското во пинг понг во Хрватска

Младата пингпонгарска надеж од Струмица Борис Секулов деновиве заминува на Европското првенство во Вараждин Хрватска за кадети,  како дел од  Македонската репрезентација во пинг...

Струмичанецот Секулов со победа на Балканското а ќе ја преставува Македонија на ЕП во пинг понг во Хрватска

15 годишниот Борис Секулов од ППК ,,Астраион Мегаспин’’ од Струмица, член на Македонската младинска репрезентација забележа сигурна победа на Балканското првество за млади во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Ајваријада во Босилово – домакинките почнаа да го приготвуваат кој ќе...

20 тина домакинки од Општина Босилово утрово ги запалија печките и почнаа да ги печат пиперките за да  приготват ајвар по традиционален рецепт. Со...