дома тагови печалбарска вечер

таг: печалбарска вечер

Јордан Митев ги собра и развесели пред Бадник и Божиќ македонските печалбари во „Сонце’’ (фотогалерија)

Цели шест часа траеше Печалбарската вечер во ресторанот ,,Сонце’’ кај Борисово општина Ново Село, каде се собраа стотоци иселеници кои живеат и работат во...

Иселениците од струмичко организираат Печалбарска вечер со Јордан Митев во ,,Сонце’’ кај Колешино на 4-ти јануари

Иселениците од подбеласичкиот регион од повеќе држави, во сабота на 4 јануари во ресторанот Сонце кај Колешино општина Ново Село, организираат печалбарска вечер каде...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...