дома тагови Пелистер

таг: Пелистер

Пред стартот на новата сезона, Академија Пандев донесе уште двајца репрезентативци

Пред неделниот старт на новото фудбалско првенство, Академија Пандев промовираше две нови засилувања со кои се очекува во новата сезона Академијата на Горан Пандев...

Видео – Девојките од Наковски Волеј испишуваат историја, со оро прославија финале за КУП ТИТУЛА

Одбојкарките на ,,Наковски волеј'' обезбедија КУП финале откако и во возвратниот полуфинален меч од КУПОТ на Македонија славеа против Пелистер од Битола. Идентично како...

Наковски Волеј со една нога во КУП финале – славеше во Битола против Пелистер и полека испишува историја

Одбојкарките на ,,Наковски Волеј’’ забележаа убедлива победа во првиот меч од полуфиналето на Купот на Македонија во одбојка, во женска конкуренција. Во Битола го...

Малку фалеше за сензација, Виктори извлече бод во дуелот со непоразениот Работнички жени

Одбојкарките на Виктори Волеј одиграа одлична партија во дуелот со непоразениот Работнички Жени од Скопје кој мислеше дека ќе се прошета во салата ,,Партизан’’....

Фото – Надежите на Академија Пандев најдобри во генерацијата 2006 на Пандев КУП 2019

Младите надежи на Академија Пандев родени 2006 година го освоија Пандев КУПОТ во својата конкуренција. Второто место во ова генерација на млади фудбалери, го...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Богданци ќе бидат поставени над 700 сообраќајни знаци, табли и...

До крајот на годинава во Богданци треба да бидат поставени околу 700 сообраќајни  знаци, патоказни и дополнителни табли со различни димензии, гумени лежечки полицајци,...