дома тагови Паљурци

таг: Паљурци

Рекреативната патеката од Богданци до Честе Јавори ќе биде готова до Јуни, се планира продолжување и до брана Паљурци

До крајот на месецов или почетокот на јуни треба да биде готова пешачко - велосипедската  патека Богданци - Честе Јавори кај Паљурци со вкупна...

Викендов на Паљурци кај Богданци, КУП во ловење крап на дно – 30 тина риболовци од екс Југославија ќе...

Престојниот викенд на браната ,,Паљурци'' кај Богданци, во организација на македонската федерација во спортски риболов и  ЗСР ,,Костреш'' од Богданци како домаќин ќе се...

Богданци од АФПЗР доби 37 милиони денари за реконструкција на локален пат, улици и пешачко велосипедска патека до Паљурци

Општина Богданци доби околу 37 милиони денари од Агенцијата за финансика подршка во земјоделството и руралниот развој за реализација на три проекти со кои...

Фото – ,,Паљурци” порибен со 250 килограми крап, парчињата и до 5 кг донации од групата ,,Корморани”

Браната ,,Паљурци'' кај Богданци е порибена со околу 250 килограми крап кои се набавени од страна на членовите на ФБ групата ,,Корморани'' но и...

Речиси половина тон крап се улови од браната Паљурци кај Богданци во првото коло од ,,Крапската лига 2019’’

Во организација на Здружението на спортски риболовци ,,Костреш’’ од Богданци на браната Паљурци, викендов се одржа првото натпреварувачко коло од државната Крапска лига 2019....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...