дома тагови пат

таг: пат

Жителите на Добрашинци и Нова Маала добиваат квалитетен и безбеден пат, вели Славе Андонов

Утре треба да финишира асфалтирање на локалниот патен правец Добрашинци - Нова Маала  во должина  од  1016 метри и ширина од околу 5 метри....

Сеуште без термин кога ќе има реконструкција и проширување на патот Богданци-Гевгелија

Првиот човек на ЈП Државни патишта Ејуп Рустеми при последната посета во струмичко не прецизраше  кога ќе отпочне реконструкцијата на патот Р 1109 од...

Ќе се реконстурира патот од Добрашинци до Нова Маала, Општина Василево го распиша тендерот вреден 178 илјади евра

Општина Василево распиша тендер за реконструкција на локалниот патен правец од центарот на населеното место Добрашинци до центарот на населеното место Нова Маала. Станува...

Се асфалтираат 7 км од патот Плачковица-Радовиш, Конзулов очекува поврзување со Штип и отворање кампинг кај ,,Добра’’

Деновиве почна да се асфалтира делница од седум километри од постоечкиот патен правец од планината Плачковица кон Радовиш кој е во лоша кондиција. Станува...

Идната недела ќе заврши асфалтирањето и ќе се пушти патот Радовиш – Струмица кој се санира до клучката кај...

До крајот на следната недела се очекува да заврши асфалтирањето на патот Радовиш - Струмица кој се санираше  од клучката Радовиш до клучката кај...

Ќе се реконструира дел од патот до браната Турија, Општина Василево и Центарот за развој на Југоистокот потпишаа договор

Општина Василево заедно со Центарот за развој на Југоисточниот плански регион потпишаа договор за реконструкција на дел од патот до брана Турија. Станува збор...

Почна рехабилитацијата на патот од Гевгелија до Богданци па Фурка, делницата ќе се проширува а кон Стојаково се планира...

Почнаа градежните работи за рехабилитација на патот Гевгелија-Богданци-Фурка. Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денес објави дека со 1,5 милиони евра почна да...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ЦУК: За гаснење на пожарот во Ново Село упатени полициски и...

Во гаснењето на пожарот во Ново Село упатени се полициски и армиски хеликоптер соопштија од ЦУК ,,Силен пожар попладнево изби во плевна на куќа во...