дома тагови патека

таг: патека

Култното место на валандовчани, патеката до Св. Ѓорѓија доби нов лик и прерасна во место за одмор, релаксација и...

Патеката од Валандово до манастирот Св. Ѓорѓија која се градеше со средства од Бирото за регионален рамномерен развој што ги обезбеди Центарот за развој...

Патеката до манастирот Св. Ѓорѓи кај Валандово ќе стане туристичка атракција

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион склучи договор со струмичката фирма ,,Пешо инженеринг’’ која понуди најниска цена за реализација на  проектот ,,Туристичка патека...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...