дома тагови Парк Струмица

таг: Парк Струмица

Џио Струмица утре против Вардар тргнува по Шампионско финале за освојување на седмата титула

Одбојкарите на Џио Струмица утре против скопски Вардар во салата Парк го почнуваат походот за пласман во финалната серија за освојување на нова Шампионска...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...