дома тагови пандев

таг: пандев

Пандевци се тестираа и ги почнаа тренинзите за продолжување на натпреварите од Првата лига и Купот (фото)

Пандевци ги стартуваа тренинзи за доигрување на прекинатото првенство заради пандемијата со вирусот КОВИД-19. Според препораките и протоколите на ФФМ , денеска преку ,,Систина’’...

Пандев испиша историја во италијанското првенство, одигра 400 меча во Серија А

Струмичкиот интернационалец Горан Пандев кој е  и капитен на македонската репрезентација  влезе во историјата на италијанската Серија А. Тој во дресот на Џенова  одигра...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јанев: Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет...

Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет дадоа самите граѓани. Изведувач на активностите е градежната компанија Пешо Инжинеринг. Наредни населени места каде...