дома тагови пазар

таг: пазар

Струмичката полиција почна со фотографирање на непрописно паркирани возила, казните ќе стасуваат на домашна адреса

Граѓаните да не очекуваат полиција на лице место да ги казнува за непрописно паркирани возила оти струмичката полиција  почна со нов метод - фотографирање...

Зелениот и сточниот пазар во Ново Село се затвораат и нема да работат заради коронавирусот

Зелениот пазар и сточниот пазар во општинскиот центар Ново Село во периодот на епидемија со коронавирус во земјава нема да работат, објави општината. Како...

СДК – Бугарите си направија уличен пазар во иселената општина Ново село, едни купуваат други продаваат

Освен за купување, за Бугарите Ново Село станува интересно и за продажба. Кога е пазарен ден, тие си запоседнуваат дел од улицата Гоце Делчев...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...