дома тагови ОФМ

таг: ОФМ

Летово во Ново Село – Балканско во одбојка на песок за мажи и жени со учесници од шест држави...

Летово во Општинскиот центар Ново Село ќе се одржи Балканско првенство во одбојка на песок за мажи и жени откако ОФМ од Балканската одбојкарска...

Клубовите се согласија со предлогот првенства да завршат и да нема Шампиони – одлуката ќе ја донесе Извршниот одбор

Прекинатото одбојкарско првенство во машка конкуренција нема да се доигра и ќе нема прогласување на Шампион. Со овој предлог на ОФМ се согласија и ...

Никола Ѓорѓиев доби награда за посебни заслуги во спортот за 2019 од АМС и спортските федерации

Капитенот на машката одбојкарска репрезентација која годинава дебитираше на Европско првенство во Словенија и оствари две победи - струмичанецот Никола Ѓорѓиев доби награда за...

ОФМ го одложи полуфиналниот меч Џио Струмица – Шутова, бара струмичани да предложат нова сала а не Партизан

Првиот полуфинален меч од Купот помеѓу екипите на Џио Струмица и Шутова од Кичево што требаше да се одигра утре (3.04), ОФМ го одложи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...