дома тагови откуп на тутун

таг: откуп на тутун

Договорениот тутун со Далија Табак, ТК Прилеп ќе го откупува на вагите во радовишко од идната недела

Прилепскиот тутунски комбинат идната недела ќе го почне откупот на тутун од тутунопроизводителите кои имаат склучено договори со Далија Табак која ова сезона не...

Вишокот тутун што го имат тутунарите ќе се откупува после 15 февруари а ТК Прилеп ќе го превзеде договорениот...

Вишокот тутун што им остана на тутунарите од склучените договори ќе се откупува после 15 февруари откако ќе заврши откупот на договорените количини. Ваков...

Тутунари од струмичко бараат државата да им помогне – имаат склучени договори со Далија Табак, ама фирмата не откупува...

Тутунарите од струмичко Градашорци во паника. Незнаат каде да ги предадат произведените количини тутун од ланската реколта откако  компанија Далија Табак не доби зелено...

Откупувачите ветиле флексибилна и фер проценка на тутунот и дека ќе ги откупат сите количини, соопшти Владата

Постигната е заедничка согласност за поголема флексибилност при откупот на тутнот од годинашнава реколта, односно било договорено дека компаниите откупувачи ќе покажат конструктивен и флексибилен...

Тутунарите од струмичко се заканија со блокади на патишта ако не се подобри откупот на тутунот – протест во...

Тутунарите од струмичко го блокираа откупниот пункт во населеното место Радичево гневни и револтирани за ниската проценка на квалитетот на годинашнава реколта, но и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...