дома тагови откупувачи

таг: откупувачи

Во Струмица ќе се гради откупен дистрибутивен центар за зеленчук – парите обезбедени со заем од Светска Банка

Владата ја отпочна постапката за изградба на Откупно дистрибутивен центар за зеленчук во Струмица но и за овошје во Ресен. Министерот за земјодлество денеска...

Министерот Димковски се заложи за партнерски однос и прифатлива откупна цена за вишните и за производителите и за откупувачите

Mинистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски ja посети  Општина Василево и оствари средба со градоначалникот Марјан Јанев но и со производители и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...