дома тагови Основно јавно обвинителство

таг: Основно јавно обвинителство

Обвинителството од Радовиш бара казни за девет лица од по 100 дневни глоби, непочитувале полициски час

Oсновното јавно обвинителство Радовиш поднесе предлози за издавање казнени налози против девет  лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за...

Детален преглед на обвиненија и предлог казни од Основните Јавни обвинителства од Југоистокот по член 205 и 206 од...

Од прогласувањето на вонредната состојба во земјава заради епидемијата со коронавирусот кога од страна на Владата беа издадени и соодветни мерки за спречување и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...