дома тагови општини

таг: општини

АМС ќе прави контрола на спортските терени по општините, голем дел не биле функционални

Агенцијата за млади и спорт ќе прави ревизија на изградените спортски терени во поглед на функционалноста, со кои во моментов стопанисуваат општините. Контролите ќе...

Истекува рокот на важност на ваучерите за туризам, потсетување каде се може да се искористат во Југоистокот !

Во понеделник истекува рокот на ваучерите за туризам, помошта наменета за ранливите категории граѓани кои можеа да ги искористат за одмор во некои од...

И општините Радовиш и Конче ќе добијат машина Ровокопач, ќе ја користат комуналните претпријатија

Од Програмата  за развој на руралната ифраструктура, за која Владата побара, а Европската Унија одобри 15,5 милиони евра, заеднички универзален ровокопач ќе добијат и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...