дома тагови ООУ Маршал Тито

таг: ООУ Маршал Тито

Струмичката ,,На бишка џнгрлк’’ на ООУ Маршал Тито, највпечатлива маска на карневалите во Германија (фото)

Овие денови преставници на ООУ,, Маршал Тито’’ од Струмица предводени од директорката Благица Устапетрова со нивната карневалската маска ,,На бишка џангрлк’’ зедоа учество на...

Во ООУ Маршал Тито во Струмица се реализираше Отворен ден за граѓанско образование (фото)

На Денот на донесување на Конвенцијата за правата на децата, денеска во Општинското основно училиште ,,Маршал Тито“ во  Струмица се реализираше Отворен ден за...

Струмичките карневалисти на ,,Кико Стил” и школото ,,Маршал Тито” со радовишките ,,Газели” највпечатливи на карневалот во Брач Хрватска

Струмичките карневалски групи „Кико Стил“ и на училиштето  „Маршал Тито“ како и Балетско студио „Газели“ од Радовиш  го преставија и ја пренесоа магијата на струмичкиот...

Преку УСАИД проектот за меѓуетничка толеранција, САД во земјава ќе реновира уште 38 школи – ВД Амбасадорката Блум...

Амбасадата на САД и понатаму ќе продолжи да го подржува македонското образование и да инвестира во реновирање и реконструкција на училишните објекти. Досега со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...