дома тагови ООУ Кочо Рацин Дојран

таг: ООУ Кочо Рацин Дојран

Новогодишен базар во Дојран, стаса и Дедо мраз со украсено возило за радост на дечињата! (фото/видео)

За првпат во Дојран, во организација на општината се организираше Новогодишен базар на кој се продаваа рачно изработени украси а настапија и дечињата од...

Ангов донираше таблети на ученици кои немаа услови за следење онлaјн настава во општина Дојран

Градоначалникот на Дојран Анго Ангов  за престојните празници, додели таблети на повеќе ученици од ова општина кои немаа уреди за следење  онлајн настава. Тој...

Фото – Дечињата од градинката Кокиче и учениците од Кочо Рацин ги чистеа плажите и јавните површини во Дојран

Деновиве дечињата од Детската градинка Кокиче но и учениците од ООУ ,,Кочо Рацин’’ од Нов Дојран се вклучија во одбележувањето на Денот на пролетта...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...