дома тагови ООУ Гоце Делчев Конче

таг: ООУ Гоце Делчев Конче

Средното училиште од Гевгелија и 8 основни од Југоистокот добија грантови од МОН

Средното општинско училиште ,,Јосиф Јосифовски’’ е едно од  училиштата во земјава кои ќе добијат грант од министерството за образование и наука за спроведување на...

Општина Конче во соработка со ЈП Лакавица набави минибуси за проектот “Превоз за секое дете”

Пристигнаа двата минибуси што Општина Конче во соработка со ЈПКД Лакавица ги набави за потребите на општината. Станува збор за возила со кои општинските власти...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...