дома тагови ОМУ Боро Џони

таг: ОМУ Боро Џони

Гитаристи од Струмица беа дел од концертот за рекорд во Белград и одлично ја преставија Македонија на „Guitar Art...

Гитаристи од музичкото училиште „Боро Џони“ од Струмица од класата на м-р Васко Пиличев одлично ја презентираа Македонија на „Guitar Art Festival“ во Белград...

„Дали сум во Струмица или сум на Бродвеј“ напиша Костадинов по концертот под маски на ОМУ „Боро Џони“ (ФОТО)

Музичкото училиште „Боро Џони “ од Струмица го реализираше својот Концерт под маски 2023 - ,,Дами и господа“ на кој стотици ученици настапуваа со...

Музичкото училиште во Струмица ќе добие уште еден кат за нови кабинети за изведување настава

Градежна екипа на фирмата ,,Атриум’’ од Вевчани која го доби тендерот на Министерството за образование, почна со отстранувањето на кровот на музичкото училиште Боро...

Дечиња од ООМУ „Боро Џони“ од Струмица пееа со Јелена Томашевиќ на нејзиниот концерт во Скопје (видео)

Детски хор при ООМУ ,,Боро Џони'' од Струмица беа специјални гости на концертот на Јелена Томашевиќ во Скопје. Тие со неа како вистински професионални...

Струмица ги додели годишните општински награди, Јаневски повика Струмица да се сака со добрина и дела

По повод празникот на Струмица ,,Св 15 Тивериополски Свештеномаченици’’ Советот одржа свечана седница на која беа доделни годишните општински признанија на личности и институции...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Полицијата приведе гевгеличанец – при претрес во неговиот дом пронајдена дрога

На 24.07.2024 во 15.30 часот, полициски службеници од СВР Струмица – ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Ј.Н.(48) од Гевгелија. При претрес во неговиот...