дома тагови Оливера Аризанова

таг: Оливера Аризанова

Голем интерес за преставата ,,Паника во хотел Палас” на струмичкиот театар, распродадени влезниците за три дена

Претставата „Паника во хотел Палас“ од Реј Куни а во режија на Коле Ангеловски на струмичкиот театар предизвика голем интерес кај публиката. Распродадени се...

Управниот суд го поништи изборот на директор на Центарот за култура во Струмица

Управниот суд го поништи изборот на Васил Бубев за директор на НУЦК Антон Панов во Струмица откако двете кандидатки кои беа одбиени на конкурсот...

Актерите во Струмица со протестен перформанс побараа оставка од министерката Ирена Стефоска

Струмичките актери по повод светскиот ден на театарот пред НУЦК Антон Панов одиграа фрагменти од повеќе театарски престави, ја прочитаа светската и македоснката театарска...

Струмичките актери со перформанс побараа оставка од назначениот директор на НУЦК Антон Панов

,,Оставка сега’’. Вака побараа актерите од струмичкиот театар кои повторно го изразија своето незадоволство од назначувањето на Васил Бубев за директор на НУЦК ,,Антон...

Струмичките актери ја повикаа Стефоска да го поништи изборот за директор во НУЦК Антон Панов

Актерит кои се вработени во струмичкиот Центар за култура реагираат и бараат од министерката за култура Ирена Стефоска да ја пониши одлуката за избор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...