дома тагови ОК Струмица Никоб

таг: ОК Струмица Никоб

Пионерите на Струмица Никоб Шампиони, во Пробиштип го издржаа притисокот и го кренаа пехарот (фото/видео)

Пионерскиот состав на Струмица Никоб станаа Државни прваци откако на завршниот турнир во Пробиштип го совладаа домашниот тим Весна Пробиштип со 3:2 во сетови....

Кадетите на ОК „Струмица Никоб“ станаа Шампиони без ниту еден изгубен меч во првенството (фото)

Кадетскиот состав на ОК Струмица Никоб без ниту еден изгубен меч во првенството, се закити со Шампионскиот трофеј во својата конкуренција. Овој тим  на...

Струмичките одбојкари ШАМПИОНИ на Македонија (ФОТО)

Одбојкарите на Струмица Никоб се закитија со 10 тата Шампионска титула откако по трет пат славеа против Борец од Велес. Струмичани ја решија финалната...

Струмичките одбојкари по победата над Борец во Велес на чекор до 10 та Шампионска титула

Одбојкарите на „Струмица Никоб“ се на чекор од освојување на 10-тата јубилејна Шампионска титула откако вечерва славеа во вториот финален меч против ГОК „Борец“...

Шампионот Струмица ќе добива поддршка од полскиот гигант Јастржебски, потпишан договор за соработка (видео)

Актуелниот македонски одбојкарски шампион „Струмица Никоб“ ќе добива поддршка од полскиот гигант „Јастржебски Вегиел“ откако викендов претседателот на струмичкиот клуб Владо Милев но и...

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ ќе го игра во сала Парк на 11...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...

Без комплетен состав Струмица Никоб не успеа да му парира на Динамо во Холандија, поправен во Скопје

Македонскиот шампион ОК Струмица Никоб без руските интернационалци Злобин, Лободин и Михаилов кои не добија визи за влез во Холандија , не успеа да...

Постхумни благодарници за Гоки, Дени и Иле од ОК Струмица Никоб за придонесот во струмичката одбојка

Деновиве ОК Струмица Никоб организираше силен меѓународен турнир во рамките на настанот ,,75 години одбојка во Струмица’’ на кој учествува четири екипи од земајва,...

ОК Струмица Никоб испишува историја, ќе игра во Лигата на Шампиони – познат противникот во првото коло !

ОК ,,Струмица Никоб'' е првиот македонски тим што ќе игра во Лигата на Шампиони на ЦЕВ. Тие денеска го добија противникот во првото коло...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објектот до школото во Секирник ќе стане функционален – фирма од...

Преку Центарот за развој на Југоисточниот плански регион ќе се врши реконструкција и адаптација на објект на Подрачното училиште Св Кирил и Методиј во...