дома тагови одводен канал

таг: одводен канал

Најава за поројни дождови и грмежи, ЦУК со апел да се исчистат одводните канали

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) предупредува дека времето наредните денови ќе биде нестабилно со повремени врнежи од дожд, што локално ќе бидат пообилни и...

Во Декември ќе биде готов одводниот канал во Моноспитово, вели градоначалникот на Босилово Манчев

До средината на Декември треба да биде готов бетонскиот одводен канал што Општина Босилово го реализира во населеното место Моноспитово. Станува збор за канал...

Одводниот канал на ,,Бошко Буха” во Струмица претворен во депонија, Комуналец апелира сметот да не се фрла околу каналите

Струмички Комуналец на својата ФБ страна објави дека поради несовесно однесување на граѓаните во горниот дел од градот, кракот од одводниот канал кој се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...