дома тагови Нотарска комора

таг: Нотарска комора

Ќе има уште еден нотар во Струмица – Министерството за правда распиша конкурс за именување

Министерството за правда  деновиве распиша Конкурс за именување на нотари за повеќе нотарски седишта во земјава. Според објавениот конкурс ќе бидат именувани 16 нотари...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...