дома тагови Ново Конско

таг: Ново Конско

Во недела Гевгелија и неколку населени места ќе бидат без струја осум часа

Во недела, 25.09.2022, поради планирани технички зафати во главната напојна трафостаница во Гевгелија, во период од 04:00 до 12:00 часот без напојување со електрична...

Гевгеличани го пошумуваа појасот околу депонијата кај Ново Конско – засадени 4000 багреми и црн бор (фото)

Околу 4 000 садници црн бор и багрем се посадија околу новата депонија кај Ново Конско Гевгелија во денешната акција што ја иницираше здружението...

Гевгелиската дива депонија кај Сува река ќе се дислоцира и ќе прерасне во јавна зелена површина како мини парк

Парите во висина од 420 илјади евра кои останаа неискористени од изградбата на Пречистителната станица кај Гевгелија, ќе бидат наменети за затворање на старата...

Во групата што криумчареле мигранти и жители од Богородица, Ново Конско, Богданци, Селемли, Јосифово и Марвинци, МВР им поднесе...

МВР сузби организирана група за криумчарење мигранти во која учествувале и лица од гевгелиските населени места Богородица и Ново Конско, валандовските Јосифово и Марвинци...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...