дома тагови Нова година

таг: Нова година

Во Гевгелија на плоштадот ќе има организиран дочек на Новата 2024 година со богата културна и музичка програма !

Гевгеличани Новата 2024 година ќе може да ја дочекаaт на Градскиот плоштад, соопштија општинските власти кои ја објавија и програмата што ќе се случува...

ЕВН обезбеди 400 пакети со хранливи производи за социјално ранливи семејства

ЕВН Македонија обезбеди 400 пакети со хранливи производи за социјално ранливите семејства со што ја заокружи неделата посветена на новогодишните донации.Оваа година, ЕВН донираше...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...