дома тагови Никола Ѓорѓиев

таг: Никола Ѓорѓиев

Ѓорѓиев со најатрактивен поен во групата Ц за пласман на Европското, објави ЦЕВ (видео)

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓорѓиев го има најдобриот и најатрактивен поен во групата Ц од квалификциите за пласман на Европското првенство ова...

Македонија се пласира на Европското во одбојка ова година, совладана силната Турција

Македонската одбојкарска репрезентација обезбеди уште едно учество на Европско првенство. По победата над Турција од 3:1 во сетови и двете победи над Босна, избраниците...

Никола Ѓорѓиев доби награда за посебни заслуги во спортот за 2019 од АМС и спортските федерации

Капитенот на машката одбојкарска репрезентација која годинава дебитираше на Европско првенство во Словенија и оствари две победи - струмичанецот Никола Ѓорѓиев доби награда за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Рестриктивни мерки и полициски час уште една недела, предлага Комисијата за...

Комисијата за заразни болести предложи рестриктивните мерки да останат на сила уште една недела. Според нивната одлука, полицискиот час се продолжува уште една недела,...