дома тагови Никола Андонов

таг: Никола Андонов

Да се заштити и брендира смоларскиот костен, порачаа од ,,Костенијадата’’ под Смоларскиот водопад (фото)

Под Смоларскиот водопад се оддржа деветиот Фестивал на смоларскиот костен каде преку песна оро и специјалитети од костени се промовираше ова коскесто овошје кое...

Новоселчани го собраа ѓубрето кај Колешинскиот водопад и браната Новоселка и побараа одговорност и грижа од сите

На иницијатива на градоначалникот на Ново Село - Никола Андонов денеска се спроведе општинска еко акција за чистење на крајбрежјето на браната ,,Новоселка'' но...

Ново Село и Центарот за развој на Југоистокот потпишаа договор, заеднички ќе градат пат што ќе поврзува три населени...

Во наредниот период ќе се асфалтира патен правец во општина Ново Село во должина од приближно еден километар со кој ќе се поврзат три...

Во новата општинска зграда во Ново Село ќе има канцеларии и на државни органи во интерес на граѓаните, кажаа...

Општинската административна зграда на Ново Село ќе биде мулифункционален објект во кој освен општинските служби ќе бидат сместени и дисперзирани канцеларии на повеќе државни...

Општина Ново Село ќе асфалтира десет улици во шест населени места, ќе почнат од Ново Коњарево

Штипската фирма ,,Бони интерградба'' го доби тендерот за асфалтирање улици во општина Ново Село откако беше распишана јавна набавка за реализација на програмата за...

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние во посета на Ново Село и Струмица се разгледуваа можности за соработка

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние беше во посета на општините Ново Село и Струмица каде оствари средби со градоначалниците Никола Андонов Коста Јаневски. Во Ново...

Општина Ново Село ги награди Балканските Шампиoнки во футсал од ООУ ,,Видео Подгорец” од Колешино по 12 000 денари

На иницијатива на градоначалникот на општина Ново Село - Никола Андонов, Советот на општината на последната седница донесе одлука за доделувања парична награда на...

Едни протестираа и не сакаа археолошки истражувања и рудник над Иловица, други пак оти сакат да работат на ископувањата

Четврти ден активистите против рудници не дозволија археолозите од Завод и Музеј Струмица да заминат на истражување на просторот каде што е планиран да...

Ќе бараме од Влада спортска сала во Колешино, а Шампионките ќе ги наградиме, вели градоначалникот Андонов за успехот на...

Училишниот женски тим во футсал на ООУ ,, Видое Подгорец'' од Колешино кој стана Балкански Шампион а немат спротска сала во училиштето па тренираат...

Никола Андонов ја превзеде градоначалничката функција, вети завршување на канализацијата во Ново Село и водоводи по селата

Никола Андонов ја превзеде градоначалничката функција во општина Ново Село од досегашниот вршител на должноста Горан Цветков. Откако го прими решението од Општинската изборна...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...