дома тагови Негорци

таг: Негорци

Град со големина на гроздови зрна ја побеле Гевгелија – цели 15 минути траело невремето кое ги изненади гевгеличани...

Невреме проследено со град со големина на гроздови зрна ја побеле Гевгелија.  Невремето траело најмалку 15 тина минути кое започнало околу 12 часот и...

Притвор за лице од Негорци кој во резервна гума на ГП Богородица се обидел да пренесе 5 кг марихуана...

Основното јавно обвинителство Гевгелија, постапувајќи по пријава од Царинската управа, донесе Наредба за спроведување истражна постапка против жител на селото Негорци за кривично дело...

Гевгелија кај Долна Корија ќе има велосипедска OFF Road патека на која ќе има Велотлон (фото/видео)

До крајот на април Гевгелија ќе добие Велосипедска OFF Road патека на која во мај ќе се одржи првиот Гевгелиски Велотлон. Ова е предвидено...

Жител од Подареш радовишко лишен од слобода, бил пријавен за семејно насилство а нападнал и полицајци

Синоќа во 21.20 часот во населеното место Подареш, радовишко, полициски службеници од Полициска станица Радовиш го лишиле од слобода Б.И.(27) од Подареш откако за него имало...

Обвинителството од Гевгелија отвори истрага и предлага притвор за насилникот од Мелница за обид за силување во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка велечко осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на...

Обид за силување во гевгелиско Негорци, насилникот од велешко Мелница фатен и лишен од слобода

Денеска во периодот помегу 14,00 и 14,30 часот, во семејна куќа во гевгелиското населено место Негорци, врз Ј.Т од страна на непознат сторител било...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...