дома тагови Наташа Василевска Трајчевска

таг: Наташа Василевска Трајчевска

Во четврток во Струмица хуманитарен концерт за Томе Јанев кој треба да замине на лекување во Русија

Во четврток на 13 јуни пијанистката Клара Ристова но и Наташа Василевска Трајчевска во големата сала на НУЦК „Антон Панов“ во Струмица организираат концерт...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...