дома тагови Надица Велкова

таг: Надица Велкова

Вукашиновиќ, Велкова и Тренова со сребро на Државното шаховско во Струмица и обезбедија пласман на Светското во Италија (фото)

Тројца членови на ШК „Цареви Кули“ од Струмица се закитија со сребрени медали на Државното шаховско првенство за млади што се одржува во „Сириус“...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...