дома тагови мопед

таг: мопед

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево – Моноспитово

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...

Возач на мопед од Гевгелија тешко повреден во сообраќајна незгода со патничко моторно возило

Вчера околу 14 часот на улицата ,,7 Ноември’’ во Гевгелија се случила сообраќајна незгода во која учестувале патничко моторно возило ,,опел астра’’ и мопед ...

Изгубил контрола над мопед и се забил во паркирано возило во Радовиш, тешко повреден жител од Подареш

Жител од населеното место Подареш се здоби со тешки телесни повреди, откако вчера управувајки мопед, изгубил контрола и удрил во паркирано патничко возило на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...