дома тагови модуларна ковид болница

таг: модуларна ковид болница

Почна со работа модуларната ковид болница во Струмица со пациенти кои се на дневно лекување

Деновиве почна да функционира модуларната ковид болница каде ќе се лекуваат ковид пациентите со полесна клиничка слика од струмичко и ќе доаѓаат на дневно...

Во понеделник ќе почне со работа модуларната ковид болница во Гевгелија со капацитет од 15 легла

Во понеделник на 1 февруари ќе биде ставена во употреба модуларната ковид болница во Гевгелија. Вака најави директорот на Општата болница со проширена дејност,...

Почна монтирањето на модуларната ковид болница во Гевгелија, се очекува да биде готова до крајот на годината

Валандовската фирма „JBT Ajt“ деновиве почна да ја монтира модуларната ковид болница во Гевгелија која до крајот на годинава треба да почне со работа  а...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Aвионско засејувања на облаците против град, оваа година нема да продолжи...

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопантсво заедно со Управата за хидрометеоролошки работи ги известува земјоделците и пошироката јавност во Република Северна Македонија, дека после...