дома тагови модуларна болница

таг: модуларна болница

Почна монтажата на модуларната болница во Струмица за ковид пациенти

На просторот зад административната зграда на струмичкиот медицински центар, почнаа работите за поставување на предвидените контејнери кои ќе бидат дел од модуларната болница за...

Почнаа работите во Струмица за да се подигне модуларната ковид болница со капацитет од 33 легла

Почнаа работите за расчистување на теренот и инсталирање на потребната инфраструктура за поставување на најавената модуларна ковид болница во Струмица. Истата ќе се наоѓа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...