дома тагови мобилна амбуланта

таг: мобилна амбуланта

Со мобилната амбуланта направени околу 1400 прегледи во општина Ново село, проектот заврши !

Речиси 1400 прегеди реализираа двете лекарски екипи со мобилната амбуланта во општина Ново Село за изминатите шест месеци во рамките на проектот „Мрежа за примарна...

За 5 дена направени 120 лекарски прегледи со мобилната амбуланта во општина Ново Село

За пет дена од функционирањето на мобилната амбуланта во општина Ново Село направени се вкупно 120 лекарски интервенции.  112 прегледи се реализирани  во амбулантата...

Мобилната амбуланта во општина Ново Село почнува со работа, објавен распоредот на посета по селата и термини

Од понеделник започнува да функционира мобилната Амбуланта на Општина Ново Село набавена преку проектот „Мрежа за примарна здравствена заштита“ кој е финансиран преку Интеррег...

Општина Ново Село набави мобилна амбуланта, ќе се нудат здравствени услуги по селата

Жителите од населените места во општина Ново Село кои се оддалечени повеќе километри од општинскиот центар, наскоро ќе добиваат примарна здравствена заштита во своите...

Со европски пари Ново Село ќе набавува мобилна амбуланта за давање здравствени услуги на оддалечени места

Со цел да се развијат и подобрат услугите од примарната задравствена заштита во руралниот прекуграничен регион, општина Ново Село и Младинското здружение ,,Феникс’’ ги...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот осомничен за убиство на 83 годишната жена украл пиштол од...

25 годишниот струмичанец П.И. кој е во притвор за убиство на 83 годишната М.Б на денот на кривичниот настан (20.01.2023)  од куќата на починатата...