дома тагови МНР

таг: МНР

МНР – Правиме сѐ да се реши проблемот со Шуклев, Николов и Реното, во контакт сме со кинеската амбасада...

За случајот со Шуклев и Николов кои повеќе од седум часа се заглавено на монголско - кинеската граница со реставрираното Рено 4 се ангажираше...

Шуклев и Николов со легендарното 40 годишно ,,Рено 4’’ ќе возат од Стојаково до Кина – делница долга 23...

Џоко Шуклев и Ѓорге Николов кои лани реставрираа ,,рено 4’’ и со него патуваа до Франција, утревечер  тргнуваат за Кина откако пакистанските властите не...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...