дома тагови Митко Крџев

таг: Митко Крџев

За месец дена 50 дечиња во Гевгелија со инфекција на респираторните патишта, не се ковид позитивни

За месец дена во гевгелиската болница регистрирани се 50 дечиња кои се згрижени на детското одделение со сиптоми на грип иако не е сезона...

Во понеделник ќе почне со работа модуларната ковид болница во Гевгелија со капацитет од 15 легла

Во понеделник на 1 февруари ќе биде ставена во употреба модуларната ковид болница во Гевгелија. Вака најави директорот на Општата болница со проширена дејност,...

Гевгелиски НОЕЛ набавеното возило за свои потреби го адаптира како амбулантно и го донираше на болницата

Гевгелиската компанија НОЕЛ донираше возило на гевгелиската болница кое првично го набавила за сопствени потреби но оцениле дека многу повеќе ќе служи за јавното...

Фото: Децата од Центарот Мајка Тереза од Гевгелија ги изненадија здравствените работници во градот ,,ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ !”

Преставници од Центарот Мајка Тереза ги посетија здравствените работници во Гевгелија и со цвеќиња и свои изработки им ги честитаа престојните празници но им...

Гевгелиската болница се заблагодари за донациите со кои набави опрема и апарати – Еве кои се донираа од Гевгелија,...

,,Пријатно не изненади високата свест на општествена одговорност кај институциите и фирмите но и физичките лица од Гевгелија, Богданци и Дојран кои донираа изминатава...

,,Changemakers4All’’ донираше ЕЕГ апарат на болницата во Гевгелија за да пациентите не патуваат во други градови, во функција наесен

Здружението ,, Changemakers4All ’’ од Гевгелија донираше електроенцефалограм или ЕЕГ апарат на гевгелиската болница. Станува збор за апарат кој се користи за дијагностицирање на мозочни удари, епилепсија,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...