дома тагови Мите Трајков

таг: Мите Трајков

Нова еко акција на младите од радовишко Калуѓерица, посадија 150 дрвца во кругот на манастирот ,,Исус Христос’’ (фото)

Момците од радовишко Калуѓерица кои во декември садеа чемпреси, црн бор и багреми во и околу населеното место, денеска реализираа уште една акција за озеленување...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...